Staf Akademik | FAKULTI BIOTEKNOLOGI DAN SAINS BIOMOLEKUL
» JABATAN » Biokimia » Staf Akademik

Staf Akademik

     
 

Prof. Madya Dr. Mohd Yunus Abd Shukor
Ph.D., Universiti Putra Malaysia, Malaysia
Kepakaran: Biokimia, Biokimia Alam Sekitar
 +603-9769 6722
 mohdyunus@upm.edu.my
ORCID
Google Scholar

     
  Prof. Madya Dr. Mohd Shukuri Mohamad Ali
(Ketua, Jabatan Biokimia)
Ph.D., Universiti Putra Malaysia, Malaysia
Kepakaran: Teknologi Enzim, Biokimia Struktur
 +603-9769 6721 
 mshukuri@upm.edu.my
ORCID
Google Scholar
     
  Prof. Madya Dr. Noor Azmi Shaharuddin
Ph.D., University of Nottingham, United Kingdom
Kepakaran: Biokimia dan Bioteknologi Tumbuhan
 +603-9769 6724
 noorazmi@upm.edu.my
ORCID
Google Scholar
     
  Prof. Madya Dr. Siti Aqlima Ahmad 
Ph.D., Universiti Putra Malaysia, Malaysia
Kepakaran: Bioremediasi (Toksikologi), Bioteknologi Alam Sekitar, Enzimologi
+603-9769 8292 
 aqlima@upm.edu.my
ORCID
Google Scholar
     
  Prof. Madya Dr. Syahida Ahmad 
Ph.D., Universiti Putra Malaysia, Malaysia
Kepakaran: Biokimia Haiwan & Bioteknologi
 +603-9769 6699
 syahida@upm.edu.my
ORCID
Google Scholar
     
  Prof. Madya Dr. Uswatun Hasanah Zaidan
Ph.D., Universiti Putra Malaysia, Malaysia
Kepakaran: Biokatalisis, Biokimia Makanan dan Pemakanan
+603-9769 7620
 uswatun@upm.edu.my
ORCID
Google Scholar
     
  Dr. Amir Syahir Amir Hamzah 
Ph.D., Tokyo Institute of Technology, Jepun
Kepakaran: Biosensor, Protein Interaksi, Kimia Permukaan
+603-9769 8293
amirsyahir@upm.edu.my
ORCID
Google Scholar
     
  Dr. Zetty Norhana Balia Yusof
Ph.D., University of Cambridge, United Kingdom
Kepakaran: Metabolisme Tumbuhan, Bioteknologi Alga dan Tumbuhan
+603-9769 6712 
 zettynorhana@upm.edu.my
ORCID
Google Scholar
     
  Dr. Siti Nurbaya Oslan
Ph.D., Universiti Putra Malaysia, Malaysia
Kepakaran: Biologi Molekul dan Bioinformatik, Sistem Biologi Yis
+603-9769 6710 
 snurbayaoslan@upm.edu.my
ORCID
Google Scholar
     
  Dr. Nur Adeela Yasid 
Ph.D., University of Sheffield, United Kingdom
Kepakaran: Mikrob Metabolomik, Biologi Molekul
+603-9769 8297
 adeela@upm.edu.my
ORCID
Google Scholar
     
  Dr. Suhaili Shamsi 
Ph.D, University of Western Australia, Australia
Kepakaran: Nanoteknologi, Penghantaran dan Pengangkutan Ubat
+603-9769 7964
 sh_suhaili@upm.edu.my
ORCID
Google Scholar
     
  Dr. Azzreena Mohamad Azzeme
Ph.D., Universiti Putra Malaysia, Malaysia
Kepakaran: Biokimia Tumbuhan dan Bioteknologi
+603-9769 8265
 azzreena@upm.edu.my
ORCID
Google Scholar
     
  Dr. Mohd Ezuan Khayat
Ph.D., University of Manchester, United Kingdom
Kepakaran: Biokimia Sel Haiwan
+603-9769 4554
 m_ezuan@upm.edu.my
ORCID
     
  Dr. Mohd Badrin Hanizam Abdul Rahim
Ph.D., Imperial College London, United Kingdom
Kepakaran: Sel Metabolomik dan Biokimia Pemakanan
+603-9769 8267
 badrin@upm.edu.my
ORCID
     
  Dr. Noor Dina Muhd Noor
Ph.D., University of Hyogo, Jepun
Kepakaran: Biologi Struktur, Bioteknologi Mikrob, Penghabluran Protein
+603-9769 4539
dina@upm.edu.my
ORCID
     
  Dr. Sharifah Alawieyah Syed Mortadza
Ph.D., University of Leeds, UK
Kepakaran : Isyarat Struktur dan Molekular
+603-9769 4540 
 s_alawieyah@upm.edu.my

     
  Dr. Shafinaz Abd Gani
Ph.D., Universiti Putra Malaysia
Kepakaran : Drug Development dan Drug Toxicology
+603-9769 4541
 shafinaz_abgani@upm.edu.my

     
     
     

    

 

Kemaskini:: 23/07/2019 [hirfarizan]

PERKONGSIAN MEDIA

FAKULTI BIOTEKNOLOGI DAN SAINS BIOMOLEKUL
Universiti Putra Malaysia
43400 UPM Serdang
Selangor Darul Ehsan
0397691047
0397697590
B1566655509