Staf Akademik | FAKULTI BIOTEKNOLOGI DAN SAINS BIOMOLEKUL
» JABATAN » Biologi Sel dan Molekul » Staf Akademik

Staf Akademik

Prof. Dr. Raha Abdul Rahim
(Naib Canselor, Universiti Teknikal Malaysia Melaka)
Ph.D., University of Strathclyde, United Kingdom
Kepakaran: Biologi Molekul dan Genetik Mikrob
 +603-9769 7513
raha@upm.edu.my/ raha@moe.gov.my
ORCID

   
Prof. Dr. Ho Chai Ling
Ph.D., Chiba University, Jepun
Kepakaran: Biologi Molekul Tumbuhan
 +603-9769 7475
clho@upm.edu.my
ORCID

   
Prof. Madya Dr. Mohd. Puad Abdullah
Ph.D., Durham University, United Kingdom
Kepakaran: Biokimia Tumbuhan dan Biologi Molekul 
 +603-9769 7478
puad@upm.edu.my
ORCID

   
Prof. Madya Dr. Norihan Mohd Saleh
(Ketua Program, Institut Agro-Bioteknologi Malaysia)
Ph.D., University of Nottingham, United Kingdom
Kepakaran: Biologi Molekul, Bioteknologi Tumbuhan.
 +603-9769 8357
norihanms@upm.edu.my
   
Prof. Madya Dr. Suhaimi Napis
Ph.D., Durham University, United Kingdom
Kepakaran: Biologi Molekul Tumbuhan
 +603-9769 1010
suhaimi@upm.edu.my
ORCID

   
Prof. Madya Dr. Janna Ong Abdullah
Ph.D., Universiti Putra Malaysia, Malaysia
Kepakaran: Biologi Molekul Tumbuhan
 +603-8946 6697
janna@upm.edu.my
ORCID
Google Scholar
   
Prof. Madya Dr. Noorjahan Banu Mohamed Alitheen
Ph.D., Australia National University, Australia
Kepakaran: Imunologi, Bioteknologi Sel Haiwan 
 +603-9769 7471
noorjahan@upm.edu.my
ORCID
Google Scholar
   
Prof. Madya Dr. Parameswari Namasivayam
Ph.D., University of Cambridge, United Kingdom
Kepakaran: Molekul Tumbuhan dan Biologi Perkembangan
 +603-9769 8344
parameswari@upm.edu.my
ORCID
Google Scholar
   

Prof. Madya Adam Leow Thean Chor
(Ketua Jabatan Biologi Sel & Molekul FBSB)
Ph.D., Universiti Putra Malaysia, Malaysia
Kepakaran: Kejuruteraan Protein, Biologi Struktur, Biologi Molekul, Kejuruteraan Genetik 
 +603-9769 1943
adamleow@upm.edu.my
ORCID
Google Scholar

   

Prof. Madya Dr. Nurulfiza Mat Isa
Ph.D., Universiti Putra Malaysia, Malaysia
Kepakaran: Biologi Molekul, Kejuruteraan Genetik, Bioinformatik 
 +603-9769 1942 
nurulfiza@upm.edu.my
ORCID

   

Prof. Madya Dr. Normi Mohd Yahaya
Ph.D., Riken Institute, Saitama, Jepun & Universiti Sains Malaysia, Malaysia
Kepakaran: Biologi Struktur dan Molekul. 
 +603-9769 1941
normi_yahaya@upm.edu.my
ORCID
Google Scholar

   

Prof. Madya Dr. Nik Mohd Afizan Nik Abd. Rahman 
Ph.D., Universiti Putra Malaysia, Malaysia
Kepakaran: Biologi Molekul & Bioteknologi Sel Haiwan 
 +603-9769 1940
m.afizan@upm.edu.my
ORCID
Google Scholar

   

Dr. Noor Baity Saidi
Ph.D., University of Edinburgh, United Kingdom
Kepakaran: Patologi Molekul Tumbuhan
 +603-9769 4548
norbaity@upm.edu.my
ORCID
Google Scholar

   

Dr. Mariatulqabtiah Abdul Razak
Ph.D., Imperial College London, United Kingdom
Kepakaran: Imunologi & Biologi Molekul
 +603-9769 1938
mariatulqabtiah@upm.edu.my
ORCID
Google Scholar

   

Dr. Siti Sarah Othman
Ph.D., University of Glasgow, United Kingdom
Kepakaran: Patogenesis Bakteria, Pembangunan Vaksin, Jangkitan dan Keimunan
 +603-9769 1989
sarahothman@upm.edu.my
ORCID
Google Scholar

   

Dr. Dhilia Udie Lamasudin  
Ph.D., University of Glasgow, United Kingdom
Kepakaran:Proteomik, Protein MembranTumbuhan
 +603-9769 1937
dhilia@upm.edu.my
ORCID
Google Scholar

   

Dr. Mas Jaffri Masarudin
Ph.d,. La Trobe University, Australia
Kepakaran: Nanobioteknologi, Penghantaran Ubat, Terapeutik Antikanser, Mikrob-Sintesis Bahan Nano
 +603-9769 1970
masjaffri@upm.edu.my
ORCID
Google Scholar

   

Dr. Lai Kok Song
Ph.D., Nara Institute of Science & Technology, Jepun
Kepakaran: Biologi Molekul Tumbuhan
 +603-9769 8021
 laikoksong@upm.edu.my
ORCID

   

Dr. Nur Fatihah Mohd Yusoff
Ph.D., University of Queensland, Australia
Kepakaran: Fisiologi Molekul Tumbuhan
 +603-9769 1013
nurfatihah@upm.edu.my
ORCID
Google Scholar

   

Dr. Mohd Azuraidi Osman
Ph.D., University of Liverpool, United Kingdom
Kepakaran: Biologi Perkembangan
 +603-9769 1299
azuraidi@upm.edu.my
ORCID

   

Dr. Nadiya Akmal Baharum
Ph.D., Universiti Malaya, Malaysia
Kepakaran: Kejuruteraan Genetik dan Molekul Tumbuhan, Interaksi Tumbuhan-Patogen
 +603-9769 4549
nadiya_baharum@upm.edu.my
ORCID
Google Scholar

   

 

 

Kemaskini:: 08/08/2019 [zuhaira]

PERKONGSIAN MEDIA

FAKULTI BIOTEKNOLOGI DAN SAINS BIOMOLEKUL
Universiti Putra Malaysia
43400 UPM Serdang
Selangor Darul Ehsan
0397691047
0397697590
B1566651907